1

Balonowe dekoracje - must have na Pierwszą Komunię Świętą!

Balonowe dekoracje sali podczas przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej to w ostatnim czasie prawdziwy hit! Kompozycje z balonów są niezwykle eleganckie, ale jednocześnie pokazują, że głównym bohaterem uroczystości jest dziecko.

Tak ważna uroczystość jak Pierwsza Komunia Święta wymaga wyjątkowej oprawy. Warto wcześniej zastanowić się jak dostosować salę do tego specjalnego wydarzenia. Odpowiednia dekoracja to dziś podstawa. Powinna podkreślać ważny charakter uroczystości. Jednak pamiętajmy, że najważniejsze jest dziecko i dekoracja powinna o tym mówić. Trzeba uważać, by z komunii nie zrobić małego wesela i zadbać o to, by dekoracja oprócz eleganckiego, uroczystego charakteru podkreślała dziecięce marzenia. A co kochają dzieci? Oczywiście balony! I to fantastycznie się składa, ponieważ balonowe dekoracje wracają do łask i stają się wielkim hitem na komunijnych przyjęciach. 

Rozwój balonowej branży spowodował rozkwit i ogromną zmianę w tych elementach dekoracji. Do wyboru mamy balony o najróżniejszych kształtach, rozmiarach, kolorach i rodzajach. Lateksowe, foliowe, matowe, błyszczące. Do ozdoby sali podczas przyjęcia komunijnego warto dobrać odpowiadającą nam kolorystykę. Wiadomo, że podstawą będzie kolor biały. A obok niego możemy podstawić na kolory: złoty, srebrny, dla chłopca: granatowy, niebieski, dla dziewczynki: różowy. W kolorystykę pierwszokomunijną pięknie wpisuje się zielony, który jest świeży i wiosenny. Modne są ostatnio piękne, eleganckie balony z rodzaju crystal bubbles, czyli duże przezroczyste balony, które w środku mają kolejne, mniejsze balony, albo inne ozdoby jak konfetti czy kwiaty. Taka balonowa dekoracja, odpowiednio ułożona i wyeksponowana zawsze robi ogromne wrażenie na gościach i przede wszystkim na dziecku przystępującym do komunii świętej. 

Ważne, by dekorując salę trzymać się określonego stylu i kolorystyki. Balony, serwetki, kwiaty, ozdoby na stół, pokrowce na krzesła oraz kokardy powinny ze sobą współgrać. Nie może też zabraknąć symboli religijnych. Przy okazji tej ważnej uroczystości można też pomyśleć o księdze gości komunijnych, do której każdy będzie mógł się wpisać składając życzenia dziecku. Z pewnością będzie to wspaniała pamiątka dla naszej pociechy. Warto też mieć jakiś drobiazg dla dzieci, które uczestniczą w przyjęciu. Będzie im na pewno bardzo miło, gdy otrzymają upominek. Mogą być to na przykład słodycze w pięknych, stylowych pudełeczkach, bańki mydlane czy właśnie balony. 

Jeśli myślimy o kwiatach, które udekorują stoły, warto postawić na świeże konwalie, tulipany czy frezje. Delikatne, wiosenne, kolorowe kwiaty podkreślą dziecięcy charakter uroczystości. 

Przy dekorowaniu sali zachęcamy do skorzystania  z usług specjalistów, którzy mają do wyboru mnóstwo elementów nawiązujących do charakteru uroczystości i zadbają o dekorację w pełnym zakresie. Warto obejrzeć dekoracje stworzone na uroczystości pierwszokomunijne przez specjalistów z proARTI. Charakteryzują się przepięknymi, balonowymi kompozycjami, elegancką, świeżą i nowoczesną dekoracją stołów oraz dbałością o każdy element wystroju.