1

Przed nami Andrzejki!

Przed nami wieczór magii, wróżb i świetnej zabawy - Andrzejki! Ostatnia szalona noc przed adwentem przypada z 29 na 30 listopada. Zorganizowanie imprezy andrzejkowej nie jest wcale trudne, ale trzeba postarać się o kilka odpowiednich gadżetów.

Jeśli wybieracie się na bal andrzejkowy warto zadbać o odpowiedni strój, na przykład wróżki-cyganki lub chociażby o elementy, które będą się z kojarzyły z magią i wróżbami, takie jak koronkowe maski, różdżki, czy spiczaste kapelusze.

Jeśli organizujecie imprezę andrzejkową w domu (co ostatnio jest bardzo popularne) pamiętajcie o dekoracjach. Kolory andrzejkowe to czarny, czerwony, ale także złoty. Można wykorzystać elementy związane z Halloween jak np. czarne koty, pająki czy sztuczną pajęczynę. Niezbędne będzie odpowiednie oświetlenie, które doda tajemniczości. Przede wszystkim świece porozstawiane w świecznikach albo tealighty w stylizowanych podstawkach albo na złotych lub czarnych talerzykach. Pomiędzy nimi można porozkładać karty do gry, pluszowe chrząszcze albo szczury. Czarne, czerwone i złote balony również zrobią w naszym domu wyjątkową atmosferę.

A może zaszaleć i zorganizować andrzejkową zabawę jako imprezę kostiumową? To na pewno spodoba się wszystkim dzieciom kochającym przebieranki, ale też dorosłym, którzy będą mogli wyróżnić się andrzejkowymi stylizacjami. Na takiej imprezie gospodyni powinna wystąpić obowiązkowo w stroju wróżki. Będzie wtedy najodpowiedniejszą osobą do przeprowadzania andrzejkowych wróżb i przepowiadania przyszłości. Wśród gości powinny się znaleźć cyganki, wiedźmy, wróżbici, czarodziejki i czarodzieje! Do swoich stylizacji mogą wykorzystać kapelusze, zabawne okulary, różnego rodzaju peruki, sztuczne wąsy i brody czy maski.

W zestawie wróżb nie powinno zabraknąć lania wosku, ustawiania butów czy losowania karteczek z imionami przyszłych mężów i żon. Do tego wszystkiego trzeba dodać jeszcze świetny humor, a sumą będzie niezapomniana impreza andrzejkowa!

Kostiumy i wszystkie niezbędne andrzejkowe gadżety znajdziecie w proARTi!