1

Magia zabawy andrzejkowej czyli niesamowity wieczór wróżb

Andrzejki to znakomita okazja do wspólnej zabawy, warto więc zaplanować zabawy andrzejkowe, które umilą Wam wspólnie spędzony czas. Wróżby andrzejkowe są idealnym sposobem do zabawy andrzejkowej.

Wróżby w wieczór andrzejkowy stanowiły niegdyś podstawę obchodzenia tego święta, inaczej znanego jako wigilia świetego Andrzeja. W obecnych zabawa andrzejkowa z wróżbami, pozwala na podtrzymanie tradycji i przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie. Któż z nas nie pamięta, jak będąc dzieckiem czekał na Andrzejki, właśnie ze względu na wróżby…przekuwanie serca z imionami z nadzieją, że szpilka trafi w imię osoby, w której skrycie się podkochiwaliśmy…lanie wosku i wypatrywanie znaczenia…

Aby zainspirować Was do wspólnej zabawy andrzejkowej, przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji wróżb na Andrzejki, bardziej i mniej znanych.

LANIE WOSKU

Co na leży przygotować: klucz andrzejkowy, świece lub stopiony wosk, naczynie z zimną wodą, latarka.

Z zapalonej świeczki lejemy wosk przez dziurkę od klucza do naczynia z zimną wodą. Gdy wosk zastygnie wyciągamy go z wody i oświetlamy go latarką lub lampką aby rzucał cień na ścianę. Obracamy go dowolnymi stronami i odczytujemy co przedstawia…a interpretacja zależy od naszej wyobraźni. Możemy zachęcić wszystkich do udziału aby również opowiedzieli co widzą. Lanie wosku to najbardziej znana i popularna wróżba andrzejkowa.

SERCE Z IMIONAMI

Co należy przygotować: serca np. papierowe, szpilkę.

Potrzebujemy 2 serca, mogą być wycięte z papieru, najlepiej żeby papier nie był prześwitujący. Na jednym sercu wypisujemy imiona żeńskie, na drugim sercu imiona męskie. Serce należy trzymać rewersem do osoby która będzie przebijać je za pomocą szpilki, tak aby nie widziała imion. Kobiety przebijają serce z męskimi imionami, analogicznie mężczyźni z żeńskimi imionami. Trafione szpilką imię oznacza imię przyszłego ukochanego lub ukochanej.

WYŚCIG BUTÓW

Co należy przygotować: buty każdego z uczestników zabawy andrzejkowej

Wyznaczamy początek czyli start i koniec czyli metę wyścigów. Każdy uczestnik Andrzejek po kolei układa but za butem, jeden but za drugim w stronę mety. Osobie, której buty pierwsze dotrą do mety, spełni się największe marzenie.

ZAWODY

Co należy przygotować: karteczki, naczynie na karteczki.

Na małych karteczkach wypisujemy nazwy zawodów. Następnie karteczki zwijamy i wrzucamy np. do miski. Każdy z uczestników zabawy andrzejkowej losuje jedną karteczkę i odczytuje swój przyszły zawód.

KUBECZKI

Co należy przygotować: 5 szt. kubeczków, monetę, pierścionek, klucz, kostkę cukru.

Każdy z przedmiotów umieszczamy pod kubeczkami, jeden przedmiot pod jednym kubeczkiem, jeden kubeczek zostaje pusty. Każdy z uczestników zabawy andrzejkowej wybiera jeden kubeczek, znaleziony pod nim przedmiot oznacza:

  • moneta - bogactwo,
  • pierścionek - ślub,
  • klucz - nowy dom,
  • kostka cukru - szczęście,
  • pusty kubek - pech.

To jest propozycja przedmiotów i ich interpretacji, wszystko zależy od waszej kreatywności można  włożyć np. smoczek symbolizujący dziecko, papierowe serce - miłość…czyli wybrać dowolne przedmioty, przypisać im znaczenie i zacząć losowanie. A jeśli nie chcecie mieć pecha, przedmioty mogą być umieszczone pod wszystkimi kubeczkami.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do Andrzejkowej zabawy, wieczór z wróżbami będzie doskonałą zabawą pełną radości, czasem śmiechu a może nawet czasem zadumy. W internecie na pewno znajdziecie jeszcze więcej inspiracji wróżb na Andrzejki, takich jak: obierki z jabłek, który owoc wybierasz, niewidzialne obrączki, słomki miłości, kiedy włożysz obrączkę…

Życzymy Wam magicznej zabawy z wróżbami, a wkrótce zainspirujemy Was jak zaskoczyć gości pięknie przygotowanym przyjęciem andrzejkowym.