1

Mikołajkowo – imprezowo!

Last Christmas I gave you my heart… zaczynamy już nucić po cichu świąteczny hit zespołu Wham! A od 6 grudnia, od Mikołajek, będziemy już nucić coraz głośniej. Świąteczny nastrój jest coraz mocniej odczuwalny. To wspaniale! Kto z nas nie kocha tej atmosfery?

Już wkrótce na każdym kroku będziemy napotykać św. Mikołaja, Śnieżynki i Aniołki. Wszechobecne będą świąteczne ozdoby, lampki i choinki. W przedszkolach i szkołach dzieci będą się przygotowywać do imprez mikołajkowych. To dla nich wyjątkowy czas. Trzeba się będzie nauczyć wierszyków o Mikołaju, ale też odpowiednio wyglądać! Każdy maluch powinien więc zaopatrzyć się w czapkę Mikołaja, brodę czy opaskę z rogami renifera albo cały mikołajowy strój. Dziewczynki pewnie chętnie przebiorą się za Śnieżynki albo Królowe Śniegu. Na pewno znajdą się też chętni na kolorowy strój choinki, bałwanka, elfa czy słodkiego renifera. 

Mikołajki 2018 to również okazja do przedświątecznej zabawy. Jeśli wybieracie się na imprezę klubową inspirowaną Mikołajkami, warto wyrazić w swoim stroju radość ze zbliżających się Świąt. Obowiązujące kolory to czerwień, biel, zieleń, czerń, kojarzące się ze św. Mikołajem, Śnieżynkami i elfami. Do imprezowego stroju warto więc dołożyć odpowiednie gadżety. Niezastąpiona jest mikołajkowa czapeczka, rogi renifera, a panie mogą wybrać opaskę ze śniegową gwiazdką albo różdżkę Śnieżynki. 

Jeśli wybieracie się na mikołajową domówkę albo sami organizujecie zabawę dla znajomych, również nie zapomnijcie o świątecznych akcesoriach. Do stroju można dobrać elementy takie jak kultowa już czapka Mikołaja, ale też zabawne wąsy, brodę lub okulary św. Mikołaja. Dla pań świetna będzie korona lub różdżka z gwiazdą, a może będą się świetnie czuły w stroju Mikołajki z krótką spódniczką i pelerynką? 

Dobrze jest zadbać o mikołajkową atmosferę w domu. Przyda się sztuczny śnieg, lampki, gdzieniegdzie można rozwiesić kolorowe skarpety na prezenty, świąteczne girlandy czy postawić pachnące świeczki. Mikołajkowej atmosferę mogą dopełnić naklejki w kształcie śniegowych płatków na szybach okien lub pięknie prezentujące się na stole srebrne brokatowe kule. 

Mikołajki to z pewnością wyjątkowy dzień dla najmłodszych, a dla starszych okazja, by wrócić do czasów dzieciństwa, spotkać się w gronie znajomych i świetnie bawić w przedświątecznej atmosferze. Wszelkie mikołajkowe inspiracje znajdziecie w proARTI!