1

Zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą – jakie wybrać?

Twoje dziecko idzie do Pierwszej Komunii Świętej? Już najwyższy czas na wysyłanie zaproszeń do rodziny i bliskich. Wybór motywu wiodącego może być trudny. Bogactwo wzorów, kolorów, kształtów, symboliki jest ogromne. Proponujemy krótki przegląd tego, co jest modne w tym sezonie komunijnym.

Zaproszenia na Pierwszą Komunię Świętą naszego dziecka to nieodzowny element tej ważnej uroczystości. Spełnia nie tylko funkcję informacyjną dla gości, ale jest wyjątkową pamiątką. Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej pociechy, całej rodziny i parafii. Uroczystość ma niezwykle podniosły charakter, dlatego zawsze warto zadbać o dodatki.

Dziś mamy do wyboru mnóstwo wzorów i kształtów zaproszeń, a także bogatą kolorystykę. Najczęściej wybieranymi kolorami jest oczywiście biel, złoto, eleganckie srebro. Modne są kwiatowe grafiki, kolory pastelowe, a także odcienie niebieskiego i granatu. Wśród motywów królują Hostia i Kielich. 

Co jest modne w tym roku? Przede wszystkim: oryginalność i prostota. Możemy skorzystać z gotowych kart lub postawić na zaproszenia personalizowane z przygotowanym przez nas tekstem i nadrukowanymi nazwiskami gości. Unikamy więc wpisywania ich długopisem. Bardzo modne będzie w tym roku połączenie bieli i srebra. Rodzice często decydują się również na kolor, np. motyw delikatnego zielonego wianuszka czy kokardek. Biel i zieleń prezentują się bardzo świeżo i elegancko. 

Chętnie wybierana kolorystyka na komunię dla dziewczynek to połączenie bieli z delikatnym różem i jasnym fioletem. Efekt jest subtelny i piękny. Inną propozycją jest połączenie bieli i złota. Bardzo ładnie prezentuje się ornamentowa złota Hostia. Do tego możemy wybrać białe koperty ze złotym wnętrzem. Efekt jest wyrazisty i wyjątkowo elegancki. 

Wśród najmodniejszych w tym sezonie zaproszeń znalazły się również te z motywami kwiatowymi. Są one delikatne i świeże. Wzorów jest bardzo wiele i występują w każdej kolorystyce. Takie zaproszenia będą zawsze pasowały do klimatu uroczystości, podczas której kwiaty są stałym elementem. W zależności czy chcemy ozdobić stół dla gości piwoniami, liliami, anemonami czy konwaliami – takie motywy kwiatowe powinny się znaleźć na zaproszeniu. Inną propozycją z kwiatami, ale na przyjęcie dla chłopca, to zaproszenia w kolorystyce biało-granatowej. Białe anemony z granatowymi środkami wyglądają bardzo elegancko. 

W ostatnim czasie rodzice coraz chętniej wybierają też zaproszenia z wkomponowanym zdjęciem dziecka. Takie karty są bardzo miłą pamiątką dla całej rodziny, ale też dla małego bohatera uroczystości.

Na koniec – warto pamiętać, żeby wygląd zaproszeń na uroczystość przyjęcia sakramentu Komunii Świętej naszego dziecka współgrał z kolorystyką i klimatem przyjęcia, które przygotowujemy dla gości. Jesteśmy pewni, że dbałość o takie szczegóły zrobi na bliskich ogromne wrażenie, a nasza pociecha na pewno będzie się czuła wyjątkowo w tym ważnym dniu.